Otázky a odpovědi

Můžu chovat straku?

Ano, jde to.

Jde straka po lesklém?

Ano, ale zajímají ji i obyčejné věci - obzvlášť když jí je chce někdo vzít.

Naučí se straka mluvit?

Ano! Straka se může naučit mluvit, ale chce to velkou pozornost jejího majitele. Jinak ve volné přírodě se naučí normálnímu krákání - a to od svých rodičů.

Diskusní téma: Otázky a odpovědi

mládě sraky

Terka 12.06.2018
Ahoj, mám mládě straky (když jsem si ji přinesla bylo ji cca 20 dní) mam ji od 1.6.2018 a chtěla bych vědět jak jste ji naučila lítat na volno, aby se vracela. Děkuji

r

mmmmmmm 04.07.2016
Mojej strake bielne z vnutra zobak je to vazne ? čo bi som jej mal dat

Re: r

Straka obecná 12.08.2016
Dobrý den,
pokud je to bílé podobné jakoby pupínku, tak i to občas moje straka mívá, ale po pár dnech se jí to vždy samo zahojí...

straka zabijí malé ptačky

Mirka 14.07.2015
Dobrý den .mame u domu straku která zabijí malé ptáčata jinych ptáku .Mame na sidlišti už několik zdechlin.Co s ní?Děkuji

Re: straka zabijí malé ptačky

Straka obecná 02.01.2016
Dobrý den,
pokud se jedná o divokou straku tak s tím bohužel nic neuděláte, tak to v přírodě chodí. Také by mi jich bylo líto, ale prostě je to tak.
Jediné, co byste mohla zkusit je krmítko (nebo rozhazovat po okolí potravu), což problém stoprocentně nevyřeší, protože straka je všežravec a potřebuje pestrou stravu (tedy i maso), ale pokud by se naučila chodit ke krmítku, mohlo by to úmrtnost snížit.

?

ANN 03.07.2015
Kolika let se dožívají straky?? Děkuji :)

Re: ?

Straka obecná 02.01.2016
http://www.priroda.cz/lexikon.php?detail=31

Řekla bych tak kolem těch 15ti let. Je to individuální, protože záleží jestli je divoká či domestikovaná nebo jestli má dostatečně pestrou stravu s vitamíny. Nemůžu vám říct z vlastní zkušenosti, straku mám první a mám ji ,,teprve,, pátým rokem. :)

Re: Re: ?

Liška 13.05.2016
dobrý den, já mám straku teď v květnu už 18 let a nevypadá že by byla stará :-)

chov?

Lenka 14.06.2014
Zdravím,dnes mi manžel přinesl mládě starky kterou našel u silnice tak ji vzal aby jí něco nepřejelo.Je už opeřená,ale krk má ještě holý a ocas ještě nemá.Dočetla jsem se že žížaly se jim vůbec dávat nemají a tak jí dávám cca každou hod.namočené psí granule pinzetou až do krku.Chci se zeptat jak velkou by měla mít voliéru,kdy se naučí létat,kdy začne jíst sama a jestli potřebuje nějakou boudičku na hnízdo(obzvlášť přes zimu)Díky za odpověď.Lenka

Re: chov?

Straka 19.06.2014
Dobrý den,
Žádnou boudičku mít nepotřebuje, stačí, když bude mít dobrou voliéru, kde na ni nebude foukat ani pršet, ale nějaké hnízdečko jí tam dát můžete, aby si měla kam schovávat věci. Co se velikosti voliéry týče, záleží na tom, jak ji chcete chovat, jestli ji chcete mít stále zavřenou a ,, nevenčit ji,, tak by to chtělo něco většího, ale pokud ji budete pouštět a učit ji, aby se vracela, tak bude myslím stačit zhruba kolem 1,5mx1,5mx1,5m. Jinak už ji teď berte ven, mějte ji na ramenou, aby nebyla později tím přechodem z domova ven překvapená. Navíc ji tím budete i ochočovat.
Také jsem četla, že by žížaly neměly, ale ta moje na nich vyrostla a je živá a zdravá :). Později si sama řekne, co jí chutná, a co ne- ve 3 letech je ta moje už nejí...
Měla by mít pestrou stravu, granule může, sem tam tu žítalu taky, vařené vajíčko rozmačkané do šléšky, nastrouhané jablko, moučné červy, anebo kousky kuřecího masa. Vody jen málo, vždy jen pár kapek, aby jí to dobře klouzalo do krku, třeba pomocí stříkačky.
Létat nezačne ze dne na den, nejdřív bude jen poskakovat pak poletávat, no a pak už poznáte, že začne každou chvíli létat, ale pořád se bude ze začátku držet blízko vás. Žrát sama asi do měsíce? Už jí dávejte drobné kousky potravy do misky, ať si na to zvyká. Nejlépe se naučí sama žrát na nečem živém, co se hýbe - mouční červi jsou ideální.
1 | 2 >>

Přidat nový příspěvek