Otázky a odpovědi

Můžu chovat straku?

Ano, jde to.

Jde straka po lesklém?

Ano, ale zajímají ji i obyčejné věci - obzvlášť když jí je chce někdo vzít.

Naučí se straka mluvit?

Ano! Straka se může naučit mluvit, ale chce to velkou pozornost jejího majitele. Jinak ve volné přírodě se naučí normálnímu krákání - a to od svých rodičů.

Diskusní téma: Otázky a odpovědi

Pomoc

Tereza 15.07.2019
Dobrý den, dnes jsme našli mládě straky....je už větší, dokáže už poletovat a je celé opeřené ... zobák otevírá, ale chtěla bych poradit..za týden máme jet nedovolenou a nejspíše si ji nebudu moct vzít s sebou..Tak bych jí potřebovala naučit jíst samostatně, aby se jí stačilo jen dodat krmivo. Pokud víte, jak ji naučit samostatně žrát, budu velice ráda. Předem děkuji za odpověď.

Kolik let se dožije straka obecná?

Katka 28.12.2018
Kolika let se dožije straka obecná?

Re: Kolik let se dožije straka obecná?

Straka obecná 17.01.2019
Když sjedete na této stránce níž, najdete tam odpověď

Re: Kolik let se dožije straka obecná?

Milan 26.06.2020
Nevim

mládě sraky

Terka 12.06.2018
Ahoj, mám mládě straky (když jsem si ji přinesla bylo ji cca 20 dní) mam ji od 1.6.2018 a chtěla bych vědět jak jste ji naučila lítat na volno, aby se vracela. Děkuji

Re: mládě sraky

Straka obecná 17.01.2019
Pochopila to sama, volieru brala jako místo bezpečí, do kterého jsem jí zasahovala minimálně, místo, kde nalezla potravu pokaždé když měla hlad. V té voliere byla odmalička, zvyklá jsem ji na ni ještě dřív než se naučila létat

r

mmmmmmm 04.07.2016
Mojej strake bielne z vnutra zobak je to vazne ? čo bi som jej mal dat

Re: r

Straka obecná 12.08.2016
Dobrý den,
pokud je to bílé podobné jakoby pupínku, tak i to občas moje straka mívá, ale po pár dnech se jí to vždy samo zahojí...

straka zabijí malé ptačky

Mirka 14.07.2015
Dobrý den .mame u domu straku která zabijí malé ptáčata jinych ptáku .Mame na sidlišti už několik zdechlin.Co s ní?Děkuji

Re: straka zabijí malé ptačky

Straka obecná 02.01.2016
Dobrý den,
pokud se jedná o divokou straku tak s tím bohužel nic neuděláte, tak to v přírodě chodí. Také by mi jich bylo líto, ale prostě je to tak.
Jediné, co byste mohla zkusit je krmítko (nebo rozhazovat po okolí potravu), což problém stoprocentně nevyřeší, protože straka je všežravec a potřebuje pestrou stravu (tedy i maso), ale pokud by se naučila chodit ke krmítku, mohlo by to úmrtnost snížit.
1 | 2 | 3 >>

Přidat nový příspěvek

Věděli jste, že straka hnízdí každý rok v jiném hnízdě? Nikdy se ke svým starým nevrací. Jejich stará hnízda často využívají poštolky, sovy či jiní ptáci.