Straka obecná

Mlade

Jan 09.05.2017
Dobry den,mam mlada straky.Ma uz perie ciernobiele a casto si ho cisti.Mam ju este len 1. den.Dnes rano sa mi ju podarilo nakrmit tak ze sama otvorila usta.ako casto ju mam krmit a kolko?opyta si sama alebo nie?

Re: Mlade

Miko 09.06.2017
Ja mám doma dve mláďatá. A zobáky otvárajú stále. Kŕmim ich hlavne mletým mäsom, robím z toho mäsa také malé guličky, aby sa im ľahšie dostali do hrdla, i keď ich niekedy treba aj jemne zatlačiť prstom do hrdielka. Dávam im aj varené vajíčko, teraz aj mladý hrášok, syr, pečivo, kúsky čerešní, jahôd, varenú fazuľu, ryby, varené zemiaky či ryžu. Vlastne normálne domáce jedlo, Zjedia takmer všetko, len zatiaľ kým ich treba kŕmiť, tak robím z toho jedla tie malé guličky. A dávam im aj vždy pár kvapiek vody z injekčnej striekačky. Počul som ale, že sa dajú kŕmiť aj granulami pre psov, len ich treba namočiť do vody aby zmäkli, a potom im treba dávať piť aj viacej vody.

Re: Mlade

Miko 09.06.2017
Ak už má aj perie, tak už bude asi aj mesačná, treba ju kŕmiť aj niekoľkokrát denne. Ale myslím si, že čoskoro sa už naučí jesť aj sama. A do tých guličiek z mäsa môžeš primiešať aj trochu vitamínov, ja používam Roboran pre papagáje, tak na špičku noža denne.

Re: Mlade

Miko 09.06.2017
Koľko? Na jeden raz asi tak 3 až 5 guličiek veľkosti hrášku. A aspoň štyri - päť krát denne. Alebo vždy keď si bude pýtať sama, to znamená že bude otvárať doširoka zobáčik.

Agresivní straka

Káča 13.07.2015
Chci se zeptat, zda nemáte zkušenost s agresivitou straky.Máme straku asi od 2-3týdenní po vylíhnutí Měli jsme ji zavřenou v kleci a krmili a po získání důvěry ji pouštíme do místnosti. Ze začátku si se mnou hrála, přetahovala o věci, byla milá a byla s ní zábava. Poslední týden jen ji vypustíme tak na nás útočí a klobe a nedá se ani odehnat. Nechápeme jak se mohla stát taková změna a zda se s její agresivitou dá něco dělat? Děkuji za odpověď

Re: Agresivní straka

Monika 22.07.2015
dobrý den,také mám tu zkušenost,jen jí nabídnu prst,aby si sedla,začne mě klovat a pořádá i "nálety"-jak jí vysvětlit,že to se nedělá?
také děkuji za odpověď

Re: Agresivní straka

Straka obecná 02.01.2016
Dobrý den,
řekla bych, že to mají straky vrozené - je to jeden z jejich rysů povahy. I ta moje je na určitý typ lidí agresivní - nejdříve jen klovala do noh a občas dělá nálety, ale na majitele si nikdy netroufla. Je náladová - má období, kdy je hodná a další období, kdy není...
Bohužel vám tedy v tomto příliš neporadím, jediné co mě napadá je: pokaždé když začne útočit ji zavřete zpět do klece a ignorujte ji. Nevím jestli to zabere, ignorace je spíš trest vhodný pro psa, ale straky jsou inteligentní ptáci, tak uvidíte. Ještě dotaz: Jak dlouho ji máte a po jak dlouhé době začala být agresivní? Také by s tím mohlo souviset i to, jestli má dostatečný prostor k prolétnutí...
Je to jedna z věcí, se kterou se hold musí počítat při domestikaci divokého zvířete, které k chovu není určené. Každopádně vám držím pěsti :)

trus straky

Pavla 12.05.2014
Jak prosím vypadá trus straky? Poslední dobou nacházím na zahradě něčí trus, a mám podezření buď na straku nebo kunu. Je to takové podlouhlé černé, až 5 cm. Děkuji za odpověď.

Re: trus straky

straka obecná 15.05.2014
Dobrý den, jako každý pták, straka vylučuje moč společně s trusem. Většinou je to kašovitá bílá hmota s hnědým zámotkem uprostřed. Mláďata mají sice trus zabalený v blance, a proto může mít protáhlejší tvar, ale stále je převážně bílý, takže to bude pravděpodobně nějaký savec.

Přidat nový příspěvek